شنبه 31 فروردین 1398

سرویس چاقو

  • پرینت
  • سمانه ابهریان

    سمانه ابهریان

سرویس چاقو یکی از اقلام ضروری در آشپزخانه است که دقت در خرید آن، آشپزی را برای شما لذت بخش می کند ...
سرویس چاقو
سرویس چاقو

سرویس چاقو

سرویس چاقو به نوعروس ها کمک میکند که چاقوی مناسبی انتخاب کنند و آشپزی لذت بخشی داشته باشند. چاقو وسیله ای است که هر روز با آن سروکاردارید در صورت انتخاب صحیح سرعت شما بالامی رود، به دستانتان فشار نمی آید و مواد غذایی از شکل و قیافه نمی افتد. جنس، وزن، قیمت و ... از نکاتی است که هنگام خرید باید به آن ها توجه کرد. در راهنمای خرید سرویس چاقو همه نکاتی که برای خرید باید بدانید آورده ایم. با ما همراه باشید...


سرویس چاقو

1.جنس تیغه چاقو: اولین و مهمترین نکته در خرید سرویس چاقو، جنس تیغه چاقو است. باید دقت کنید که بهترین جنس برای تیغه چاقوی آشپزخانه، استیل یا فلزی محکم است. چاقوهای سرامیکی معمولا تیز نیستند، شکننده اند و طول عمر زیادی ندارند. تیغه های کربن استیل (غیر استیل) تیز هستند ولی به سرعت زنگ میزنند. تیغه چاقو باید محکم باشد و خیلی کوتاه یا بلند نباشد. به عنوان مثال سرویس چاقو 3 تکه همه کاره وستوف مدل 9675 تیغه های با کیفیتی دارد.

 
سرویس چاقوی آشپزخانه دسینی 


سرویس چاقو
 
ضخامت بیشتر قسمت انتهایی تیغه و آغاز دسته چاقو یکی از علائم تیغه حرارت دیده است که کیفیت بالاتری دارد.

2.دسته چاقو: جنس دسته چاقوی آشپزی نیز عامل مهم دیگری است که در خرید سرویس چاقو باید به آن توجه کرد. دسته ها معمولا از جنس پلاستیک، چوب، کائوچو، رزین فشرده و ... هستند. دسته چوبی شاید زیبایی بیشتری داشته باشد ولی به مرور زمان پوسیده می شود. دسته های فلزی طول عمر بیشتری دارند. برای نمونه بلوک کارد 8 عددی برگهف سری کنکاوو دسته هایی از جنس استیل دارد.

بهترین ست چاقوی آشپزخانه 

 

سرویس چاقو

3.چاقوی خوش دست: چاقو را در دست بگیرید. افراد مختلف با در دست گرفتن یک چاقو احساس متفاوتی دارند. چاقوها بسته به جنس، وزن و ... ساختار متفاوتی دارند و ممکن است به راحتی نتوانید با آن کار کنید. خوش دستی چاقو به معنای راحتی هنگام کار با آن سرویس چاقو است. مثلا سرویس چاقو 7 پارچه وستوف دارای قیچی silverpoint یک ست خوش دست و زیباست.

ست چاقوی آشپزخانه یونیک 

 

سرویس چاقو

4.وزن چاقو: وزن چاقو نیز در کارایی آن تاثیرگذار است. چاقوهای سبک برای برش های ریز و سرعتی و چاقوهای سنگین برای برش های بزرگ و سبزیجات مناسب هستند. عروس خانم ها باید با توجه به توان خود سرویس چاقو را انتخاب کنند تا بتوانند به راحتی با آن کار کنند.


نمایندگی وی ام اف در تهران 

سرویس چاقو

5.تعادل چاقو: نکته دیگر این که یادتان نرود تعادل چاقو را بررسی کنید. چاقوی با کیفیت چاقویی است که وزن دو قسمت تیغه و دسته یکسان باشد. چاقوی متعادل سرعت و دقت کار را بالا می برد و فشار کمتری به دست وارد می کند. در این راهنمای خرید سرویس چاقو روش تست تعادل چاقو را به شما آموزش می دهیم: انگشتتان را در قسمت جاانگشتی بین انتهای تیغه و آغاز دسته چاقو قرار می دهید و چاقو را به صورت افقی به سمت پایین می گیرید، اگر چاقو باکیفیت و متعادل باشد از انگشت شما نمی افتد.

قیمت چاقوی wmf

 سرویس چاقو


6.قیمت چاقو: بودجه موردنظر نوعروس ها نیز عامل دیگری است که باید به آن توجه کرد. اگر از نظر مالی مشکلی ندارید سرویس چاقو با کیفیت بالا را انتخاب کنید و مطمئن باشید ضرر نمی کنید، اما اگر مشکل مالی دارید بر اساس نکاتی که در ادامه اورده ایم یک سرویس چاقو که اکثر نیازهای شما را پوشش می دهد تهیه کنید. برای مثال سرویس چاقو 7 تکه وستوف مدل 9864 همراه با استند قیمت بالا و کیفیت خوبی دارد.

سرویس چاقو زولینگ

 

سرویس چاقو
7.جاچاقویی: محل نگهداری چاقوها در دوام آن ها تاثیرگذار است. بهترین جاچاقویی برای سرویس چاقو از جنس چوب و یا پلی اتیلن است. اگر امکان دسترسی به جاچاقویی چوبی و یا پلی اتیلن را ندارید، چاقوها را در غلاف و یا یک پوشش مقوایی جدا از سایر ظروف آشپزی نگهداری کنید. برای مثال پایه سرویس 9 پارچه کارد کرکماز مدل مولتی بلید ترکیبی از جنس چوب است.

ست چاقو لاکی

 

سرویس چاقو

پیشنهاد ما در این راهنمای خرید سرویس چاقو به شما این است که برای خواندن مطالب بیشتر در مورد ویژگی های چاقوی خوب سایت نمناک را ببینید.

8.انواع چاقو: در یک سرویس چاقو چند مدل چاقو برای استفاده های مختلف وجود دارد. اکثر عروس ها بدون توجه به کاربرد چاقوها یک سرویس چاقو تهیه می کنند و برای همه کارها از یک چاقو استفاده می کنند. در ادامه شما را با انواع چاقوها آشنا می کنیم تا با توجه به نیازتان بهترین چاقوها را برای جهیزیه تان انتخاب کنید. سرویس کارد 6 تکه مدل 9831 همراه با استند وستوف شامل چاقوی همه کاره، چاقوی نان، چاقوی سرآشپز، چاقوی گوجه، پوست کن و چاقو تیزکن می شود.

انواع چاقو آشپزخانه

 

سرویس چاقو


چاقوی سرآشپز

چاقوی سرآشپز یا آشپزی در اکثر آشپزخانه ها پیدا می شود. تیغه و دسته این چاقو پهن و سنگین است و قسمت بالایی انتهای تیغه کمی خمیده است. طول تیغه چاقوی سرآشپز بین 12 تا 30 و پهنای آن 3-4 سانتی متر است. انواعی که تیغه بلندتری دارند سنگین ترند و برای کارهای سرعتی مناسب ترند؛ انواعی که تیغه کوتاه تری دارند سبک ترند، کنترل آن ها راحت تر است و برای افرادی که دستان کوچکی دارند مناسب ترند. چاقوی آشپزی اکثر وظایف یک چاقو را انجام می دهد.
 
سرویس چاقو

چاقوی دندانه دار

طول تیغه این چاقو 10-26 سانتی متر است و دندانه دارد. نوع تیغه بلند چاقوی دندانه دار برای بریدن نان و کیک و نوع تیغه کوتاه آن برای برش گوجه فرنگی استفاده می شود. به طور کلی این چاقو برای برش تمیز و زیبای موادی که قسمت بیرونی آن ها سفت است و مغز نرمی دارند، استفاده می شود.

سرویس چاقو


چاقوی برش

این چاقو برای پوست کندن و برش دادن ظریف موادی مثل میوه، قارچ و ... کاربرد دارد. برای ورقه کردن گوشت نیز می توان از چاقوی برش استفاده کرد.
 
سرویس چاقو

چاقوی همه کاره

همان کارد میوه خوری است که تقریبا برای همه کار از آن استفاده می کنیم.
 
سرویس چاقو

چاقوی سانتوکو

این چاقو نمونه چینی چاقوی سرآشپز است که برای تهیه غذاهای آسیایی استفاده می شود، با این تفاوت که تیغه کوتاه و پهن تری دارد و تیغه آن ضخامت کمتری دارد. تیغه پهن چاقوی سانتوکو برای برداشتن مواد خرد شده نیز استفاده می شود. این چاقو برای ماهی، میگو و گوشت بسیار کاربردی است.
 
سرویس چاقو

چاقوی گوشت و ماهی

این چاقو برای برش مرغ و ماهی و گوشت استفاده می شود. در قسمت انتهایی تیغه و ابتدای دسته یک قسمت برآمدگی وجود دارد. طول تیغه این چاقو حدود 10 تا 15 سانتی متر است. چاقوی گوشت و ماهی برای جدا کردن تیغ ماهی، استخوان گوشت و مرغ و چربی گوشت نیز به کار می رود. این مدل چاقو برای استفاده آشپزهای حرفه ای مناسب است.
 
سرویس چاقو

چاقوی فیله

چاقوی فیله مانند چاقوی گوشت و ماهی است با این تفاوت که تیغه و دسته آن بلند و کشیده تر است. این چاقو برای فیله کردن ماهی و گوشت بسیار مناسب است. اگر گوشت فیله شده تهیه می کنید نیازی به این چاقو نخواهید داشت. 
 
سرویس چاقو

چاقوی ساطور

ساطور تیغه پهن و سنگین دارد و برای تکه تکه کردن گوشت و مرغ استخوان دار، بره و له کردن سیر و انواع دانه ها به کار می رود. طول تیغه این چاقو تقریبا 15 سانتی متر است.  در خانه آشپزخانه های خانگی کاربرد کمی دارد.
 
سرویس چاقو

چاقوی سبزیجات

ارتفاع تیغه این چاقو از ساتور کمتر است، بنابراین سبک تر است. تیغه این چاقو دندانه هایی دارد که خرد کردن سبزیجات را راحت می کند. 
 
سرویس چاقو

چاقوی پنیر

چاقوی پنیر تیغه محکم و پهنای کمی دارد. لبه این چاقو خیلی تیز است و سوراخ هایی که تیغه دارد از چسبیدن قطعات به یکددیگر و خرد شدنشان جلوگیری می کند.
 
 سرویس چاقو

بعضی از انواع سرویس چاقو شامل چاقو تیزکن و قیچی نیز می شوند.
در ادامه سایت بیتوته را به شما معرفی می کنیم تا مطالبی در مورد دستورالعمل شستشوی سرویس چاقو بخوانید. برای مثال ست originale ترامونتینا قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را دارد. 
نکته آخر درمورد سرویس چاقو این که جنس، وزن، قیمت و ... از مواردی است که در خرید سرویس چاقو باید به آن ها توجه کنید. اگر حرفه ای آشپزی نمی کنید نیازی نیست ست های گران قیمت تهیه کنید. چند چاقوی پرکاربرد با توجه به نیازتان مثل چاقوی سرآشپز یا همه کاره کار شما را راه می اندازد. برای اطلاعات بیشتر درمورد قیمت انواع سرویس چاقو سری به سایت جهازچین بزنید.
 
    اگر با مطالعه این راهنمای خرید انتخاب خود را کرده اید همین حالا سرویس چاقو خود را به لیست جهاز من اضافه کنید.
 
5
5 از 1 رای
سرویس چاقو ، چاقوی سرآشپز ، چاقوی دندانه دار ، چاقوی برش ، چاقوی گوشت ، چاقوی ساطور

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

  • لطفا کد زیر را وارد کنید :
     

احتمالا مایل به بازدید از این صفحات نیز هستید

برای استفاده از این بخش ، باید عضو سایت شوید